Witamy BestMassage!

Plastry Detoksykujące z Błota z Torfowisk

Do zabiegów oczyszczających, rozluźniających mięśnie i redukujących ból

39,90 zł
W cenę wliczono podatek VAT, bez kosztów wysyłki

Opis Produktu

Szczegóły

Oferowane w naszym sklepie plastry z naturalnego błota z torfowisk są w 100% bez dodatków. Bogate w składniki odżywcze i minerały, detoksykujące błoto z torfowisk jest równomiernie rozłożone pomiędzy przepuszczalną membraną (od strony pacjenta) oraz nieprzepuszczalną warstwą (strona do podgrzewania).

Plastry należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Można je stosować do terapii ciepłem, wraz z kompresem podgrzewającym wielokrotnego użytku, jak również wykorzystywać do terapii zimnem. Warstwa przepuszczająca zapewnia odpowiedni kontakt i intensywne przekazywanie składników odżywczych, jednocześnie zapobiegając przywieraniu błota do skóry.

Przy zastosowaniu okładów błotnych do terapii ciepłem, na początku należy położyć je warstwą przepuszczającą na ciele pacjenta. Następnie umieścić na ich powierzchni kompres podgrzany do temperatury 55 – 65 stopni, który sprawi, że temperatura błota wzrośnie, lecz nie gwałtownie. Plastry utrzymują zadaną temperaturę oraz są skuteczne przez około 25 minut.

Terapia ciepłem jest szczególnie zalecana przy chronicznych chorobach reumatycznych układu mięśniowo-szkieletowego oraz chorobach zwyrodnieniowych stawów. Pomaga w leczeniu zaburzeń krążenia oraz łagodzi ból w przewlekłych chorobach układu jelitowego i moczowego.

Terapia zimnem jest zalecana w ostrych stanach reumatycznych (zapalenia i zwyrodnienia stawów, a także choroby kręgosłupa i szeroko pojętego „reumatyzmu”), przy urazach układu mięśniowo-szkieletowego oraz w ostrych zapaleniach jelita, organów układu moczowego czy rozrodczego. Dodatkowo wspiera leczenie układu naczyń żylnych i limfatycznych.

Specyfikacja produktu:

Wymiary: 30 x 40 cm
Waga: 350 g

Nośnik ciepła, do podgrzewania w kąpieli wodnej zawiera komorę cieplną wypełnioną błotem z torfowisk. Znajduje praktyczne zastosowanie w połączeniu z plastrami błotnymi.

Wymiary: 28 x 38 cm
Waga: 2 kg wypełnienie błotem